részletes program

9:00 - 9:15 - Nagy Zsolnay - terem

Köszöntő

A konferenciát köszöntő beszédével Rabb Szabolcs a PBKIK főtitkára és Pernyéz Zsuzsanna a PBKIK Humán Klubjának elnöke, a Lift Consulting Kft ügyvezető tulajdonosa nyitja meg.

9:15 - 9:45 - Nagy Zsolnay - terem

A változás ereje

„A változás ereje” címet viselő előadás elsősorban az egyéni és szervezeti „kiégés és a stresszkezelés” témához kapcsolódó mítoszok lerombolására, és a vezetői tartós csúcsteljesítmény fenntartására fókuszál, a kiszámíthatatlan (VUCA) környezetben, a digitális transzformáció korában, innovatív döntéshozatali és szervezetfejlesztési módszereket és ötleteket bemutatva.

Az előadás alapjában véve az alábbi tartalmi elemekre épül:
1. A kiszámíthatatlanság miért fontos összetevője a tartós optimális teljesítménynek?
2. Milyen módszerekkel lehet a kiégést elkerülni kiszámíthatatlan környezetben?
3. Hogyan lehet fenntartható teljesítménynövekedést elérni az állandósult átalakításban decentralizált vezetési módszerek alkalmazásával?
4. Hogyan növelhetjük egy csapaton belül a kreativitást, döntéshozatalt, a flow állapot kiaknázásával?
5. Milyen stratégiai megoldások segítik az innováció fókuszú tartós versenyképesség fenntartását?

10:30 - 11:00 - Előtér

Kávészünet és könyvdedikálás

11:00 - 11:20 - Nagy Zsolnay - terem

NE A FIÓKNAK! VUCA kompatibils üzleti és szervezeti stratégia a KKV szektorban

Gyakran hallani a KKV szektorban, hogy a mai világban nem lehet hosszabb távon tervezni. Az erőforrások -mint például a munkaerő- visztont egyre szűkebb keresztmetszetet képeznek, amikhez az jut hozzá, és tud vele jól gazdálkodni, aki képes előre és komplexen gondolkozni. Hogyan oldjuk fel ezt az ellentmondást? Hogyan alkossunk olyan üzleti és ezzel harmonizáló szervezeti stratégiát, amely elég rugalmas a mai kor körülményeit figyelembe véve, ugyanakkor kellő hatékony, stabil keretrendszert biztosít. Ami nem a fiókban landol! Közösen mutatjuk be, szervezetfejlesztő és felhasználó oldalról, hogyan lehet ilyet alkotni és használni a mindennapi gyakorlatban.

11:20 - 11:40 - Nagy Zsolnay terem

Miért nem működik az agilitás?

Igyekszünk eloszlatni az általános félreértéseket, őszintén és dióhéjban az agilitásról:
Mit kezdjünk ezekkel?
Általános ellenállás
Nincs értékszállítás
Inkonzisztens folyamatok
Kulturális ütközések
Csináld lassabban, de jól!
Szerepek az agilitásban, szerepek a csapatban.
DE!
A változás biztosan veled kezdődik!!!
Az előadás meghallgatásához semmilyen agilis alapismeretre nincs szükség.

11:50 - 12:30 - 1. terem

Stratégiai tervezés

A magyar KKV-k többségében az első számú vezető fejében élő üzleti tervek határozzák meg a cégek működését. Azonban ritka, hogy a célokat a munkatársak jól ismerik, és hogy beépülnek a mindennapokba. Egy stratégia számol az elindított folyamatok hatásaival. Figyelme egyszerre fordul kifelé (partnerek, megrendelők, piac) és befelé (erőforrás gazdálkodás, infrastruktúra, munkaszervezés). Egy jó stratégia segíti a lehetőségeket és a nehézségeket a "helyükön" kezelni. Milyen lépései vannak a startégia alkotásnak? Hogyan lesz használható a mindennapokban? Ezt járjuk körbe saját tapasztalatok útján Kutsera Róbert és Rajnai Edina szervezetfejlesztőkkel a LIFT csapatából.

11:50 - 12:30 - 2. terem

Digitális HR

Szeretnék Önöknek bepillantást engedni a Pannon-Work cégcsoport digitális HR stratégiájába, azon belül is a saját fejlesztésű szoftverünk teljesítményértékelő moduljának működésébe. Olyan alapelvek mentén készítettük el a saját teljesítményértékelő rendszerünket, mely reményem szerint eleget tesz a bizonytalan és folyamatosan változó környezetünk adta és az új munkaerőpiaci kihívásoknak is. Fejlesztésre irányul, kitér a pandémia időszakában fontosabbá váló kompetencia csoportokra és teljes mértékben digitális, így áthidalja a földrajzi távolságokat és egy integrált rendszer részeként működik. A fejlesztés nagy ereje véleményem szerint abban rejlik, hogy bevontuk a Munkatársainkat a megvalósításba.

11:50 - 12:30 - 3. terem

Design Thinking a HR-ben

A Design Thinking Workshopon egy gyors játék keretében ismerkedhetnek meg a résztvevők a design, tervezői gondolkodás alapjaival, mely a modern termékfejlesztésben hasznos mindsetről szól. A sikeres termékfejlesztéshez általában három elengedhetetlen tényezőt kell biztosítanunk. Ezek a jó Termék, a jó Csapat és a megfelelő Piac. A piac akkor megfelelő, ha egy olyan terméket tudunk szállítani, ami eléggé illik a célközönség igényeihez. A Termék akkor jó, ha a csapatunk kellő szakértelemmel el tudja készíteni, és akinek készül szereti használni. A csapatunk pedig akkor jó, ha tudja mit miért csinál, kinek milyen problémát old meg, és közös cél vezérli a fenti tényezők megvalósításában. A workshopon kísérletet teszünk arra, hogy ezt a szemléletet hogyan tudjuk a HR területén alkalmazni, milyen módszerekkel tudunk a cégvezetés és a munkavállalók számára is megfelelő megoldást szállítani.

12:30 - 13:30

Ebéd

13:30 - 13:50 - Nagy Zsolnay terem

Stabilitás a változásban - vezetői és szervezeti reziliencia erősítése

Hogyan működtethetünk alkalmazkodóképesebb és rugalmasabb szervezeteket változó világunkban? Miképpen értelmezhető a szervezeti reziliencia? Hogyan lehet jelen a vezető a változásban? Milyen kompetenciákra és nézőpontra van szüksége a vezetőknek, hogy a változás kihívásaiban meglássa a fejlődés lehetőségét? Mit tehet egyéni és szervezeti szinten az ellenállóképesség, az egészséges szervezet fejlesztése érdekében? Mi a szerepe a bizalomnak, transzparenciának és kommunikációnak a reziliencia erősítésében? Az előadás a fenti kérdésekre keresi a választ a természetből vett analógiák mentén.

13:50 - 14:30 - 1. terem

Integráns vezetés - integritás menedzsment

A szervezeti eredmények a szervezetben dolgozók bizalmán alapulnak. Egy szervezet és benne egy vezető sikerének kulcsa, hogy képes-e bizalmat építeni a szervezeti tagokban, illetve a rá bízott beosztott munkatársakban. Bizalmat akkor szavazunk egy szervezetnek, vezetőnek, ha integráns, hiteles, önazonos a működése. A világban zajló globális jelenségek soha nem látott mértékben tolták előtérbe az integritás, mint téma aktualitását és egyben jelentőségét. A workshop során a résztvevők választ kaphatnak arra, hogy áll szervezetük az integritás terén, illetve ők, mint vezetők mit tehetnek személyes integritásuk érdekében.

13:50 - 14:30 - 2. terem

Munkaerő megtartás adatokkal: hogyan mérhető a munkaélmény?

A mai munkaerőpiaci folyamatok mellett minden munkáltatónak arra kell törekednie, hogy pozitív élményeket nyújtson, különben nem tudja hosszú távon elkötelezni a munkatársait. Ezeket az élményeket, benyomásokat pedig rendszerszinten is képes legyen nyomon követni és értelmezni. A munkatársak megtartása ugyanis csak akkor lehet sikeres, ha a vezető, HR vezető folyamatos és pontos visszajelzéseket kap a szervezet állapotáról, valamint a munkatársak munkaélményéről, elégedettségéről és elkötelezettségi szintjéről. Erre jelenthetnek jó megoldást a különböző adatalapú HR rendszerek. A workshop során a résztvevők egy gyakorlati példán keresztül ismerhetik meg egy ilyen rendszer működését, és útmutatást kaphatnak ahhoz, hogyan juthatnak versenyelőnyhöz a munkaerő megtartásáért vívott harcban.

13:50 - 14:30 - 3. terem

Drágább a pénznél. Mire vágynak igazán a dolgozók a fizetésen túl? – Workshop

A hagyományos, tranzakcionális vezetői stílus ideje leáldozott. Öröksége itt maradt: miközben a cégek pénzért akarták megvásárolni a dolgozók idejét és erejét, elhitették velük, hogy a munka nem több, mint kereseti lehetőség. A gyorsan változó, kiszámíthatatlan, bonyolult, bizonytalan (VUCA) világban azonban felértékelődnek mindazok a javak, melyeket a dolgozók a fizetés mellett kaphatnak. De mire vágynak igazán a dolgozók a pénzen túl? Mi érhet többet a pénznél? A lelki jóllét, az éltető pozitív érzések, a jelentőségteljes munka, az erős kapcsolatok és az egészséges bizalom kulcsfogalmaira építve, ezt a kérdést járjuk körül a workshop során.

14:35 - 14:45 - Nagy Zsolnay terem

Konferencia lezárása